Zbůch 2015

Mezioborový workshop Zbůch 2015 aneb Vize pro znovuobjevování hornické kulturní krajiny Plzeňska bude hledat cestu rozvoje a vize pro transformující se mikroregion západočeské uhelné pánve a jejího centra – obce Zbůch.

I přesto, že se zde těžilo černé uhlí více než 400 let, zůstávala a zůstává Plzeňská pánev vždy trochu v pozadí za Kladenskem a Ostravskem. Po dlouhém období vazby na těžbu uhlí a jejím následném utlumení a zastavení prochází území v současnosti hledáním nové identity. Postupně mizející stopy silně industriální krajiny kontrastují s absencí další vize.

Cílem mezioborového workshopu je vytvoření širokého spektra studentských projektů různých vysokých škol, jež budou mít uplatnění v budoucím rozvoji území. Představme si navzájem různé přístupy při hledání identity místa na úrovni lokální i regionální, od krajiny, přes urbanismus obcí, areály, stavby, interiér až po design, land-art a site-specific aktivity.

Přidejte se k nám na cestu za znovuobjevováním hornické kulturní krajiny a industriálních památek Plzeňska, nechme ožít jeho historii a promluvit dávno zapomenuté příběhy…

 

registrační mail zbuch2015@gmail.com

harmonogram workshopu zde

Workshop je ohodnocen dvěma kredity.

 

AKTUALITY

2. 11. 2015

Druhé setkání se studenty se uskuteční v Radlické kulturní sportovně v pátek 6. 11. od 9.00 do cca 16.00.

13. 10. 2015

První setkání se studenty se uskuteční v areálu dolu ve Zbůchu v pátek 16. 10. Místo a čas odjezdu bude upřesněno. Doporučujeme si vzít pevnou obuv a teplé oblečení.

5. 10. 2015

Schůzka pedagogického vedení proběhne ve středu 7. října 2015 od 14.00 na FA ČVUT v 1. NP v místnosti 152-153 (akvárko)