Průmyslové dědictví ve vzduchoprázdnu mezi profesionály a amatéry

Současná doba je do jisté míry přelomová – mění se vnímání hodnot industriálních objektů a mění se i názory odborné i širší veřejnosti na jejich ochranu. Co jsme si už zbořili a co nám ještě zbourají? Záchranu nabízí nové využití – k čemu ale? Jiná výrobní náplň, nová muzea, byty, kanceláře? A kde na to všechno najít peníze? Jednotliví autoři publikace kladou i další otázky, snaží se hledat odpovědi a východiska.

Publikaci připravili Benjamin Fragner a Vladislava Valchářová ve spolupráci s Lukášem Beranem, Janem Zikmundem a Monikou Klimentovou a vydána byla ve spolupráci s Kolegiem pro technické památky ČSSI & ČKAIT, Mezinárodním visegrádským fondem a British Council.

Autoři: Kateřina Bečková, Michal Bednář, Lukáš Beran, Zdeněk Dražil, Bill Ferris, Benjamin Fragner, Blažena Gehinová, Hana Geiplová, Piotr Gerber, Pavel Hamza, Sebastian Hettchen, Csaba Holló, Martin Holota, Jan Hozák, Václav Jandáček, Daniela Javorčeková, Martin J. Kadrman, Stanisław Karczmarczyk, Petr Klápště, Eva Klápšťová, Monika Klimentová, Dagmar Knotková, Kateřina Kreislová, Václav Kruliš, Alena Kubová, Diarmaid Lawlor, Petra Mašitová, Miloš Matěj, Steve Miller, Zygmunt Rawicki, Ivan Rynda, Lars Scharnholz, Milan Starec, Martin Stockley, Jiří Suchomel, Jan Šatava, Dagmar Škodová-Parmová, Dagmar Šubrtová, Norbert Tempel, Pavla Trantinová, Slávka Vieweghová, Martin Vonka a Petr Vorlík.

 

Benjamin Fragner – Vladislava Valchářová (eds.), Průmyslové dědictví ve vzduchoprázdnu mezi profesionály a amatéry / Industrial Heritage in the Void between Professionals and Amateurs, Praha 2010.

220 stran; česky a anglicky; 129 ilustrací; ISBN 978-80-01-04521-3 / spolupráce Lukáš Beran, Jan Zikmund, Monika Klimentová / překlad Robin Cassling, Vojtěch Nosek, Soňa Poláčková, Vladislava Valchářová, Lukáš Beran / odborná recenze Ivan Jakubec / grafická úprava Jan Forejt / vydalo Výzkumné centrum průmyslového dědictví Fakulty architektury ČVUT v Praze ve spolupráci s Kolegiem pro technické památky ČKAIT & ČSSI a British Council / podpořil Mezinárodní visegrádský fond a British Council

Publikaci je možné zakoupit v internetovém knihkupectví Kosmas nebo stáhnout zde (pdf, 6,8 MB)

 

 

obálka
ukázka z knihy
ukázka z knihy
ukázka z knihy
ukázka z knihy
ukázka z knihy
ukázka z knihy