Představení knihy Hledání aktuálního tématu

Ve čtvrtek 30. března 2023 uspořádalo Výzkumné centrum průmyslového dědictví ve své studovně představení knihy Hledání aktuálního tématu, která přibližuje zadávání projektů konverzí průmyslových staveb v ateliérech na Fakultě architektury a na Fakultě stavební ČVUT v uplynulých dvaceti letech. Setkání se kromě členů VCPD zúčastnili z Fakulty architektury děkan Dalibor Hlaváček, dále Miroslav Cikán, Tomáš Efler, Vojtěch Ertl, Jiří Horský, Jan Jehlík, Jan Sedlák, Vladimír Soukenka a Lenka Čepelková; z Fakulty stavební Jaroslav Daďa, Karel Hájek, Michal Hlaváček, Lenka Popelová, Tomáš Šenberger a Michal Šourek. Přítomni rovněž byli Michaela Morysková z Ústřední knihovny ČVUT a Gabriel Fragner s Janem Forejtem z grafického studia Formall. Vydání publikace bylo podpořeno grantem SGS21/122/OHK/2T/15 Hledání aktuálního tématu. Nové využití průmyslového dědictví ve studentských projektech na ČVUT.