Industriální topografie / Pardubický kraj

Pardubickem pokračuje systematické mapování průmyslové architektury a technických staveb jednotlivých krajů. Kniha na 288 stranách lokalizuje 578 objektů ve 383 heslech, obsahuje 9 map a 380 černobílých vyobrazení.

Přináší další výsledky projektu MK ČR Industriální topografie České republiky – nové využití průmyslového dědictví jako součásti národní a kulturní identity v rámci programu aplikovaného výzkumu NAKI. Vydalo ji Výzkumné centrum průmyslového dědictví Fakulty architektury ve spolupráci a s podporou ČKAIT & ČSSI a Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska.

 

Vladislava Valchářová (ed.), Industriální topografie / Pardubický kraj, Praha 2012.

288 stran; česky, úvod a ediční poznámka anglicky a německy; 380 fotografií; ISBN 978-80-01-05045-3 / autoři Libor Aksler, Lukáš Beran, Milan Dospěl, Dita Dvořáková, Veronika Fousková, Benjamin Fragner, Hana Hlušičková, Pavel Jákl, Miroslav Kindl, Robert Kořínek, Irena Lehkoživová, Zuzana Křenková, Viktor Mácha, Tomáš Med, Tomáš Řepa, Vladislava Valchářová, Petr Vorlík, Jan Zikmund, Michal Zlámaný / jazyková redakce Hana Hlušičková / překlad Robin Cassling, Susanne Spurná / odborná recenze Pavel Halík / grafická úprava Jan Forejt / sazba a tisk Studio Element / vydalo Výzkumné centrum průmyslového dědictví Fakulty architektury ČVUT v Praze ve spolupráci s Kolegiem pro technické památky ČKAIT & ČSSI a Sdružením historických sídel Čech, Moravy a Slezska

Publikaci je možné zakoupit v knihkupectví Klubu Za starou Prahu Juditina věž, Informačním centru ČKAIT, pardubickém Divadle 29Galerii Jaroslava Fragnera, Galerii VI PER, Portálu současného umění iumeni.cz a dalších místech.

 

 

obálka
ukázka z knihy
ukázka z knihy
ukázka z knihy
ukázka z knihy
ukázka z knihy
ukázka z knihy
ukázka z knihy
ukázka z knihy
ukázka z knihy
ukázka z knihy