VÝZKUMNÉ CENTRUM PRŮMYSLOVÉHO DĚDICTVÍ FA ČVUT V PRAZE česky

english
RESEARCH CENTRE FOR INDUSTRIAL HERITAGE FA CTU PRAGUE
  

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


a k t u a l i t y

foto: ukázka z knihy ukázka z knihy ukázka z knihy ukázka z knihy ukázka z knihy ukázka z knihy ukázka z knihy ukázka z knihy  

Industriální topografie / Karlovarský kraj

[23.4.2012] Karlovarskem pokračuje systematické mapování průmyslové architektury a technických staveb jednotlivých krajů. Kniha na 224 stranách lokalizuje 407 objektů ve 284 heslech, obsahuje 8 map a 316 černobílých vyobrazení.

 

Přináší další výsledky projektu MK ČR „Industriální topografie České republiky – nové využití průmyslového dědictví jako součásti národní a kulturní identity“ v rámci programu aplikovaného výzkumu NAKI. Vydalo ji Výzkumné centrum průmyslového dědictví Fakulty architektury ve spolupráci a s podporou ČKAIT & ČSSI a Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska.

 

Dita Dvořáková (ed.): Industriální topografie / Karlovarský kraj, Praha 2011, 224 s., (úvod a ediční poznámka anglicky a německy), ISBN 978-80-01-04919-8.

 

editor: Dita Dvořáková, autoři: Lukáš Beran, Milan Dospěl, Dita Dvořáková, Veronika Fousková, Benjamin Fragner, Hana Hlušičková, Pavel Jákl, Miroslav Kindl, Zuzana Křenková, Viktor Mácha, Adéla Poubová, Vladislava Valchářová, Jan Vaňata, Petr Vorlík, Lubomír Zeman, Jan Zikmund, Michal Zlámaný, spolupracovali: Irena Lehkoživová, Simona Marková, Michael Rund, Tomáš Řepa, Lukáš Smola, Milan Starec, Dalibor Vondraš, Martin Vonka

 

Možno zakoupit ve vybraných knihkupectvích a on-line prodejně Klubu Za starou Prahu a kanceláři České komory autorizovaných inženýrů a techniků.


 
 
 

 

Kontakt |  O VCPD |  RSS | © 2007 - 2010